Історія Федерації Карате-До Сін-Сьобу
Розвиток карате в СРСР, якщо це можна назвати розвитком, почалося в 70-і роки XX століття. Через недостачу інформації про цей вид спорту карате розвивалася стихійно й не як система вдосконалювання особистості. Карате мало скоріше вид рукопашного бою з елементами таємничості й "секретів школи", які з'являлися на основі слухів і легенд про карате й про людей, що творять чудеса в бойових мистецтвах.
Через ряд політичних і соціальних проблем, що зложилися в Радянському Союзі, карате було заборонено й стало переслідуватися за законом. Але навіть за цей час, коли воно існувало, багато людей перейнялися його духом, філософією й технікою, які вони зуміли зібрати з різних джерел. Деякі з них продовжили свої заняття за кордоном, деякі перейшли на роботу в силові структури й збройні сили, а деякі пішли в підпілля, продовжуючи передавати свої знання, ховаючись у підвалах.
В 1989 році при Академії Наук СРСР був створений Центр вивчення східних єдиноборств, що очолили А. Зиневич і П. Кронов. Перед Центром ставилися такі завдання, як навчання інструкторів, проведення атестаційних семінарів, технічних зборів, наукове обґрунтування техніки карате, розробка теоретичної бази для підготовки інструкторів, створення методичної літератури як для інструкторів, так і для учнів, що вивчають східні єдиноборства. Велика увага приділялася виховній роботі з молоддю, що проводилася на основі традицій карате, східної філософії й релігії. Центром виявлялася більша допомога в створенні й становленні організацій, що культивують різні види східних єдиноборств. За час своєї роботи Центр об'єднав навколо себе велика кількість досвідчених інструкторів самих різних напрямків, почалася підготовка молодих інструкторів. Більшість інструкторів першої хвилі, що перебували доти в підпілля, удалося вивести звідти, давши їм відсутню інформацію й методичні наробітки. В 1989 р. при Центрі вивчення східних єдиноборств була створена Федерація каратэ-до Цунамі СРСР, що входила в Міжнародну Федерацію каратэ-до Цунамі, штаб-квартира якої перебувала у Варшаві (Польща), президент - Ришар Мюрат. Президентом ВФК "Цунамі" був вибраний В. Галан (м. Чернівці), віце-президентом - Г. Корзинкин. Споконвічно Федерація об'єднала 12 клубів, а згодом розрослася до 43 клубів на території практично всіх республік СРСР.
В 1991 році, коли почав розділятися Радянський Союз, 27 клубів Цунамі, клуби Годзю-рю, Джиу-джитсу, Шотокан об'єдналися й створили Міжнародну Федерацію каратэ-до Сін-Сьобу. Був розроблений Данкай. Основу Сін-Сьобу становить традиційний стиль Шотокан. Кожну групу стилів рукопашної боротьби обєднує техніка й термінологія. Але вивчаючи історію рукопашної бою, ми бачимо, що всі стилі й школи - це галузі одного дерева. Найкращого стилю не існує, кожний стиль гарний по-своєму, і тому, вибравши стиль для себе, ви не тільки почнете сходження до вершин бойової майстерності, але й відкриєте собі шлях до самопізнання й пізнання змісту свого життя. У цей час Федерація поєднує більше 80-ти клубів з України, Азербайджану, Молдови, Білорусі, Чехії, Вірменії, Німеччини, Прибалтики й інших країн.
Одним з таких людей був Валерій Галан, який, несучи службу у спеціальних підрозділах, отримав можливість тренуватися у провідних японських майстрів карате-до та джиу-джитсу. Маючи в своєму активі звання Майстра спорту СРСР по самбо та деяких інших спортивно-військових дисциплінах, Валерій Галан за доволі короткий час отримав репутацію жорсткого та непоступливого бійця.
Президент Федерації Карате- До Сін-Сьобу.
м. Чернівці
З моменту створення „Сін-Сьобу” місто Чернівці стає одним із найвпливовіших центрів вивчення карате на Україні. Велика кількість практикуючих на даний момент українських інструкторів стилю Шотокан, отримали значну частину своїх знань на семінарах та зборах, що проводилися МФКД „Сін-Сьобу”.
Одними з перших учнів Валерія Галана, які зробили свої початкові кроки у вивченні бойового мистецтва в новостворенній організації, стали Побуряний Павло, Келлер Віктор, Золотухін Станіслав, Білоскурський Андрій, Білоскурський Руслан, Дутчак Іван, Левчук Сергій.
В 1993 році Валерій Галан створює спортивну групу для підготовки достойного спортивного резерву для збірної команди федерації, відбір в яку здійснюється на конкурсній основі.
Великий внесок у розвиток Федерації внесли інструктори: Г. Корзінкін, П. Андрєєв, М. Санаєв, П. Шелпаков, П. Кронов, А. Зіневич, В. Гуляєв (м. Львів), В. Осокін, С. Лебедінець, Ю. Кумейко, Ю. Савин (м. Чернівці), М. Нипорко (м. Чернівці), А. Уманський (м. Чернівці), М. Колеша (Архангельська обл.), Г. Денісєнко (м. Чернівці), О. Куприянов, А. Тарасенко, А. Березовський, В. Айвазов (м. Баку), М. Авсеюшкин, Б. Барташевич (Білорусь), А. Бандурин (м. Кривій Ріг), А. Тюрин (м. Одеса), В. Коржак (м. Кривій Ріг), Сенсей Макатер А.А. Кудо ММА Муай Тай К1 Козацький двобій (м. Чернігів)
Історія Спортивного Клубу Сьогун - Львів.
Сьогун - це один з провідних клубів Львова у області бойових мистецтв.
Сьогун - це багатий психолого-педагогічний досвід у вихованні та підготовці здорових та сильних особистостей (більше 20 років):
10 Чемпіонів та призерів Світу, 21 Чемпіон та призер Єврорпи, понад 90 Чемпіонів та призерів України. Вихованці нашого клубу стали провідними інструкторами кращих клубів України з карате.
Сьогун-Львів це:
-знання тактичної роботи, що дозволяє засвоювати різноманіття ударних видів єдиноборств;
-знання основ Джиу-Джитцу, техніки боротьби.
Засновником клубу являється - Гуляєв Володимир Юрієвич (м. Львів).
Президент клубу Сьогун-Львів - Хоминяк Назарій Богданович (м. Львів).
Президент Львівської Обласної Федерації Карате-До Сін-Сьобу - Батюк Юрій Орестович, депутат ЛМР (м. Львів).
Віце-Президент Львівської Обласної Федерації Карате-До Сін-Сьобу - Хоминяк Богдан Романович - Суддя Змагань. Неодноразовий переможець премії Кращий Тренер Року (м. Львів).
Клубу Сьогун на сьогоднішній день більше 20 років. Перші тренування відбувалися на СКА в великому спортзалі, де почали навчатися наші майбутні майстри, чемпіони, інструктора і тренера. Тренером клубу та Тренером Збірної України - був Гуляєв В. Ю., який і виховав чемпіонів Світу, Євопи та України. В цьому ж спортзалі і відбувалися всі визначні події - такі як Чемпіонати України, Семінари провідних майстрів з Японії, здачі та підготовки до змагань та чемпіонатів. МИ через деякий час перейшли в менший спортзал СКА у підвальному приміщенні де вихованці нашого клубу проводять тренування і по сьогоднішній час. Через декілька років Клуб отримав свій Офіс та центральний спортзал клубу (по вул. колишня - Тургєнєва, теперішня Героїв Упа). В якому відбувалися тренування всіх провідних членів збірної Львова та України, приїжджали зі всіх областей та країн світу.
Багато інструкторів приходили до Нас з інших клубів і федерацій, але не на довгий час, потім знову вони переходили обєднювались і вступали в інші асоціації, федерації, клуби, але ми всерівно не припиняли своєї роботи, і продовжували викладати в рамках федерації, і наші спортсмени, тренера, спортзали працювали в звичному режимі без змін.
Згодом клуб почав розростатися та відкривалися нові спортзали по всій території Львова та за її межами. На Сихові відкрився новий спортзал, де проводилися занятя з карате в Дитячій школі Народних Мистецтв, кількість учнів почала збільшуватися - і зал переїхав в більше приміщення СШ Ліцей № 93 (вул. Кос-Анатольського 10), СШ Ліцей №15 (вул. Патона7) - тренування проводили - Хоминяк Б. Р., та Хоминяк Н.Б..
Великий внесок у розвитоку клубу, залах по місту та на Сихові в 93 школі внесли: Батюк Ю.О.,Батюк О.О., Сомов А., Гуляєв В.Ю., Хоминяк Б. Р., Чикуленко В.В., Моравський В.Є., Мандзюк О., батьки спортсменів які займаються - Надлонок А., Рабець В., Стадник О., дідусі - Усенка Артура, Кириченко Наталії та багато ін...
З цього спортзалу вийшло багато талановитих Чемпіонів України, Європи, Області, переможці неодноразових міжнародних турнірів та спортсменів які примножували імідж м. Львова репутацію та авторитет клубу такі як: Кикена О., Кириченко Н., Біров В., Усенко А., Лазурко В., Богуцький В., Вітко І., Ткачишин М., Шевченко Є., Жуковець Р., Туз З., Васюта М., Сагановський Р., Рабець А., Надлонок М., Кравець С., Стадник О... та ін.. які відстоювали честь України за Кордоном та її межами.
Більше 16 років функцірнує зал в ССШ№15 (по вул. Патона 7) тренер Хоминяк Н.Б.. та Хоминяк Б.Р.,
Великий внесок у розвиток клубу на Патона в 15 школі внесли: Батюк О. О., Батюк Ю.О., Гуляєв В.Ю., Хоминяк Б. Р., Юрович В,В., Вороняк Р.М., Козак Р. Я., Сомов А., та батьки спортсменів які займаються. З цього спортзалу вийшло багато талановитих Чемпіонів та спортсменів які примножували авторитет клубу такі як: Козак С., Моргун Л., Батюк С., Биховець О., Білокурий Д., Гелета Т., Коритко О., Бубес П., Поліщук Н., Дутка Я., Миханів О., Кудиба О., Добридень О., Бекеш Н., Галах І., Березюк С., Горішний В., Харкавий О., та ін...
Більше 11 років працює спортзал на Топольній. - Приватний заклад Спеціалізована загальноосвітня школа 1 ступеня — освітній центр "ПОЛІТЕХНІК - ЕКОЛЕНД" (по вул. Плугова 12) тренер Хоминяк Н. Б.
Великий внесок у розвиток клубу в Еколенді внесли: Артимович М.В, Іпакян О.Е., Брегін Г.П., Грицевич Р. Шевчук Г.С., Пенцак О.С., та ін. З цього спортзалу вийшло багато талановитих Чемпіонів та спортсменів як: Шейгец Н., Биков О., Трущак Н., Шумило А., Новак М., Філіповський Т., Колодій А. Литовченко М., та ін.
Еколенд НВК Садок Школа Ліцей: Скрипника11, Сихів. Більше 6 років, з відкриття закладу по данний час в приміщенні укриття, та багато інших нових спортзалів відкриваються по місту, графік та години можна побачити на нашому сайті ...
Спортивний клуб ’’Сьогун-Львів’’ і надалі розвивається і проводить набір на конкурсній основі в секції карате-до: