(прослухати)


читать на русском языке

Цілі і методика Сін-Сьобу

 1. Метою Сін-Сьобу є досягнення :

 • БОДАЙ (стану єднання тіла і духу) ;

 • НЭХАН (стану єднання з навколишнім світом) .

  Досягти цього можна за допомогою :

 • ДЗЕН (психологічних вправ) ;

 • КАРАТЕ - ДО (фізичних вправ) ,

      які використовуються одночасно і в однаковій мірі.   2. Займаючись Сін-Сьобу, учні осягають сенс життя і життя оточуючих через вправи - карате.

   3. Серед усіх стилів рукопашного бою немає кращого стилю. Сін-Сьобу припускає вивчення досягнень всіх стилів та їх використання у своїй техніці, уникаючи однобокості розвитку.

   4. Умовами прогресу в оволодінні технікою Сін-Сьобу є :

  віра в свої сили і можливості, напружена робота і ініціатива в навчанні.  5. Займаючись атлетичної підготовкою і виробляючи силову витривалість, учні загартовуються духовно і отримують "запас міцності " для щоденного життя.

  Сін-Сьобу заснований на дотриманні японських традицій і знанні японської мови. З цією метою в програму навчання та іспитів включені питання з теорії та практиці японської мови.

  Тренувальний процес у Сін-Сьобу будується таким чином : 3 рази на тиждень, 12 разів на місяць тривалістю від 1:00 до 1:30 (1 година - практичні заняття і 0,5 години - теорія). Для груп спортивної підготовки - 5 разів на тиждень ( включені тренування з ЗФП і СФП ).

   Карате-до Сін-Сьобу не відкидали спортивних змагань, вважаючи їх щаблем вдосконалення технічної майстерності та психологічної стійкості .  Політичний аспект карате -до

     Процеси перебудови нашого суспільства змушують нас заново поглянути на один із давніх видів мистецтва. Після заборони карате -до в нашій країні, ми почали більш глибоко пізнавати його з багатьох джерел.

   На наш погляд, карате-до - це більше, ніж спор, ніж мистецтво. Карате-до - це філософія, спосіб життя. Причому філософія світу, естетики, гармонії. Сучасна історія, наприклад Японії, Китаю або Кореї свідчить про те, що в бойових мистецтвах є такі аспекти, які служать підвищенню загальної політичної культури населення цих країн, а разом з тим і продуктивності суспільно корисної роботи. У цьому і криється відмінність сучасного карате-до від середньовічного, орієнтованого на обслуговування інтересів та окремих соціальних груп феодального суспільства. Якщо карате-до входить інтегрованою частиною в суспільне життя, то воно служить якісному відновленню матеріальних і трудових ресурсів даної країни. Ідеальний приклад єднання карате-до з соціальним та економічним прогресом дає Гонконг. Це він за 10-15 років став "новою індустріальною країною". Так, в цій екс-колонії багато трудових, політичних, економічних і релігійних конфліктів вирішуються мирним, а не військовим шляхом. Одна з причин, між іншим, в тому, що карате-до стало частиною не тільки фізичної, а й політичної культури цього міста - країни. Чому б нам не використовувати важелі впливу карате-до на суспільне і політичне життя нашої країни, щоб зробити максимум можливого для прискорення її соціального та економічного розвитку. Як нам здається, властива карате-до багатогранність дозволяє його культивувати, як метод політичного виховання молоді. Гуманістичний аспект карате-до, пов'язаний з високою витриманістю і самодисципліною, тісно об'єднується з ідеєю ненасильницького вирішення спірних питань.