Накаяма Масатосі


Накаяма Масатосі

Засновник Japan Karate Association (Японська асоціація карате, JKA)
Спадкоємність досвіду та традицій Фунакосі Майстер Накаяма Масатосі (1913-1987 рр.) був народжений з любов'ю до бойових мистецтв у крові. Маленький Масатосі з'явився на світ у квітні 1913 року в префектурі Ямагуті. Його предки були неперевершеними майстрами кендзюцу (мистецтва ведення бою самурайським мечем) 1932 році відразу після вступу до Університету Такусеку майстер Накаяма записався в студентський клуб карате, де він займався під керівництвом майстра Фунакосі Гітіна та одного синів - Фунакосі Еситака, вирішивши присвятити життя карате, після закінчення навчання, Накаяма переїхав до Китаю, щоб продовжувати вчитися і вдосконалювати свою майстерність.


У травні 1946 року Накаяма повернувся до Японії, де він зайнявся відродженням традицій карате шотокан разом з університетськими товаришами-представниками даного стилю карате та їх верховним наставником Фунакосі Гітіном. У 1949 році їх спільними зусиллями була Japan Karate Association (Японська асоціація карате, далі JKA). У 1955 році було збудовано її головний додзе в районі Ецуя (Токіо). Це стало стимулом для розвитку філіальної мережі додзе по всій Японії.

Діяльність JKA з популяризації карате-до була високо оцінена Міністерством освіти Японії (нинішнім Міністерством освіти, науки, спорту та культури). У 1957 році JKA на урядовому рівні удостоїлася статусу офіційної асоціації зі сприяння у розвитку карате.


В той час і пізніше майстер Накаяма зробив найбільший внесок у становлення даного бойового мистецтва.Разом із колегами з JKA він розробив новий раціональний метод навчання, що враховує рівень підготовки та мети занять конкретного учня: карате як спосіб фізичного розвитку, карате як засіб самооборони, карате для змагань і т. д. Крім того, Накаяма акцентував увагу на тому, що кожен аспект тренувань потребує теоретичного пояснення, заснованого на законах фізики та кінетики. Щоб належним чином передавати підростаючому поколінню квінтесенцію знань з карате-до, Масатосі Накаяма разом із послідовниками л дворічні курси кваліфікованих викладачів карате, які існують і високо цінуються і до сьогодні.


Майстер Накаяма вперше розробив систему проведення змагань з карате: перший Всеяпонський чемпіонат з карате був проведений під егідою JKA у спортивному комплексі Tokyo Metropolitan Gymnasium у жовтні 1957 року — захід відвідав так багато глядачів. що в приміщенні не було де впасти яблуку. Запропонована майстром адаптація ката і куміте до змагань була настільки успішною, що 5-й Всеяпонський чемпіонат з карате, проведений JKA в 1961 році, відвідав Його Величність кронпринц Японії (нинішній Його Величність імператор Японії). Популярність карате стрімко зростала у всьому світі.
Майстер Накаяма особливо цінував духовні аспекти карате, які у своє час переслідував його наставник Фунакосі Гітін, — насамперед це стосується таких якостей, як скромність і почуття гармонії, він ніколи не втомлювався вчити — не так словом, як власним прикладом, — що для розвитку цих якостей потрібно не тільки досконале знання моральних принципів, але й постійне дотримання правила «у карате не можна нападати першим».

Щодо практики карате, то майстер Накаяма завжди стверджував, що будь-яка техніка має якнайкраще демонструвати форму бійця.Окрім того, він регулярно підкреслював, що карате потрібно вивчати в комплексі — як нерозривну триєдність, що складається з кіхона, ката і куміте. мистецтво рукопашного бою, якому ми навчаємось із твердим серцем у стані порожнечі; саме так розвивається особистість».
Коли життєвий шлях майстра добігав кінця, він виклав свої знання і свою філософію у відомому 11-томному виданні «Краще карате» (Best Karate). Майстер Накаяма пішов із життя у 1987 році у віці 74 роки.
Карате клуб Сьогун-Львів.
Портал Боєвих Мистецтв
/shogun-lviv.at.ua/
© 2024
|