Хідетака Нішияма



Хідетак Нішияма – Засновник ITKF


Біографія

Хідетак Нішияма народився 1928 року, в Токіо

1943 року почав вивчати карате у Гічина Фунакоші, засновника сучасного Сетокан. У 1945 році вступив до університету Такусеку, де став членом команди університету.

У 1949 році став капітаном університетської команди, одним із засновників Всеяпонської Федерації Карате і був обраний її першим головою. У 1951 році, після здобуття ступеня магістра економіки, він став співзасновником Японської Асоціації Карате (JKA) і був обраний до її ради директорів.







У 1952 році він був обраний Американськими ВПС (SAC), інструктором з бойових мистецтв команди інструкторів з бойової підготовці.

У 1953 році, SAC запросив Нішияму у складі десяти членів Місії Будо з Японії відвідати бази SAC Сполучених Штатів, щоб дати інструкції у бойових мистецтвах. боротьби без зброї» була опублікована, і навіть сьогодні, вважається закінченим підручником з предмета, вона перевидавалася 80 разів, і є найбільш продаваним підручником карате в історії. і членів JKA, які проживають у країні, У тому ж році він організував Всеамериканську Федерацію Карате (AAKF) як національну базу аматорських організацій карате.


У листопаді 1961 Нішияма організував, під контролем AAKF, перший національний чемпіонат з карате в Лос-Анджелесі (Каліфорнія), де він, також, заснував свій Додзе. З тих пір, Нішияма була основною рушійною силою поширення стилю JKA-Сітокан у Сполучених Штатах і за кордоном. Японії, перші, справді міжнародні змагання з Карате.

У 1968 році, Нішияма організував перший Всесвітній Відкритий Турнір з Карате, що відбувся на Los-Angeles Sport's Arena, спільно з Олімпійським Меморіальним турніром у Мехіко, проведеним Мексиканською ведомістю. Конференція, що відбулася під час турніру, завершилася формуванням міжнародної організації карате, яка мала провести свій перший Чемпіонат Світу в Токіо. як окрема частина AAKF і стали JKA-US. Нішияма продовжував діяти і як голова JKA-US, і як голова AAKF. У квітні того ж року AAKF стала членом Олімпійського Комітету США.



У 1973 році Нішияма став співзасновником Панамериканського Союзу Карате (PAKU) і був обраний її першим головою, з першого чемпіонату PAKU, що пройшов у Ріо-де-Жанейро, на основі угод 1968 року, прийнятих під час конференції в Мехіко, турніри проходили в Токіо (1970) та Парижі (1973), але ці чемпіонати світу призвели до розбіжностей, викликаних формальною відсутністю міжнародної організації.

У 1975 році Нішіямою став виконавчим директором IAKF, тоді ж був проведений перший чемпіонат світу в Лос-Анджелесі. тета проведення чемпіонатів з Карате, та Болівійської федерації карате. У тому ж році, діючи від імені IAKF, він подав заявку до Міжнародного Олімпійського Комітету (МОК) для олімпійського визнання Карате. .

У 1979 році відповідно до американського закону, що регулює громадські, національні, аматорські, спортивні організації, Всеамериканська Федерація Карате перейменована в Американську Аматорську Федерацію Карате, що стала суспільною некомерційною корпорацією, і Нішияма був обраний її першим президентом.

У 1981 році він надав підтримку освіті Південноамериканської Конфедерації Карате та Північноамериканської Конфедерації Карате. змінила назву на: "Міжнародна Федерація Традиційного Карате" (ITKF). Під керівництвом Нішиями, ITKF виявила своє бажання бути єдиним керівним органом Традиційного Карате.

У 1987 році, коли Міжнародний Олімпійський Комітет (МОК) визнав ITKF єдиним керівним органом Традиційного Карате.


10 жовтня 1999 року, на знак визнання десятирічних зусиль Нішиями у Традиційному Караті, та його внеску у фізичне та психологічне здоров'я американців, у Вашингтоні, над Капітолієм, був піднятий національний прапор США, на честь сімдесят першого дня народження Нішиями.
У листопаді 2000 року, імператор Японії нагородив Нішияму Орденом за заслуги четвертого ступеня, прикрашеного орденом Священного скарбу, за великий внесок у поширенні японської культури через Традиційне Карате. У жовтні 2001 він був удостоєний Польщі, Олександр Кваснєвський, вручив йому одну з найвищих нагород у Польщі, Хрест Офіцера Ордену за заслуги перед Республікою Польща, з нагоди першого Кубка Світу з Традиційного Карате.

У 2005 році він завершив своє тридцятилітнє дослідження Будо та його важливість для мистецтва Традиційного Карате.

Він сказав: «Зараз я дуже гордий тим, що, нарешті, завершив цей проект протяжністю на все життя, і є впевненість, що тепер ми можемо передати справжнє мистецтво Традиційного Карате майбутнім поколінням. Тепер ваш час, щоб зустрітися з новими викликами та отримати можливості, запропоновані цією сукупністю знань, щоб Традиційне Карате могло продовжувати зростати і розвиватися на благо всіх, хто прагне вищих рівнів розуміння розуму і тіла».

Він представив цю нову методику як «Систему Вивчення Традиційного Карате» у 2005 році на Міжнародному тренувальному таборі у Сан-Дієго. У наступних таборах 2006 і 2007 він додав ще більш детальне вивчення Будо і його зв'язку з високим рівнем техніки, необхідним мистецтвом Традиційного Карате. У нього залишилися дружина Йоко, та дочки: Юмі, Емі та Нами.

Чудові технічні експертні знання та дисциплінарні інструкції, забезпечили Нішиямі всесвітню репутацію. Він виховав тисячі студентів, багато з яких тепер добре відомі, як національні та міжнародні чемпіони та інструктори. Незважаючи на великий обсяг навчальної роботи та постійні подорожі, він наполегливо вивчав оригінальні технічні тренувальні системи, щоб ще краще інтегрувати фундаментальні поняття в сучасні методи навчання. До хвороби, що перервала його діяльність, Нішияма зберігав напружений графік навчання. Тренував у Національному Інституті Карате (також відомому як Лос-Анджелесське Центральне Додзьо), подорожував для проведення семінарів, іспитів та змагань по всьому світу та особисто очолював адміністративний персонал Міжнародного Бюро ITKF та Національне Управління AAKF.

Сьогодні ім'я, як і раніше, сильно у світі Традиційного Карате, як сильні і дуже високі стандарти, який він поставив перед собою і своїми учнями, які продовжують жити в Додзе Традиційного Карате по всьому світу.

«Члени Міжнародної Федерації Традиційного Карате та надалі прагнутимуть збереження духу Будо у заняттях Традиційним Карате і сприятиме його розвитку в усьому світі на благо майбутніх поколінь, які присвятили себе вивченню цього істинного бойового мистецтва.»
Карате клуб Сьогун-Львів.
Портал Боєвих Мистецтв
/shogun-lviv.at.ua/
© 2024
|