ЯПОНСЬКА БОРТЬБА СУМО
    Стародавні японські бойові мистецтва приковували увагу колосальної кількості людей по всьому світу ще з давніх-давен. Краса, височина, напруга, духовність властиві всім давнім східним єдиноборствам. Цим вони разюче відрізняються від інших бойових мистецтв, і саме це робить їх прекрасними. Ще з давніх-давен японці разом з силою людського тіла виховували і силу духу, причому саме силі духу відводилася домінуюча роль у протистоянні бійців. Сила духу дозволяє людині здійснювати повний контроль за собою. "За межею можливого" керувати своїм тілом, і навіть своїм противником. Яскравим прикладом єдиноборства, в якому перемагає найсильніший і найрозумніший, є сумо. Це дуже давній різновид традиційної японської боротьби. Історики що неспроможні з достовірністю відповісти питанням: виникла боротьба сумо саме у Японії чи вона була принесена з материка. Проте японські фахівці, які досконально вивчають історію сумо, вважають, що боротьба сумо з'явилося в Японії приблизно 2 тис. років тому.


Варто трохи розповісти про правила, відмінні риси, а також про унікальні риси боротьби сумо.


Бої борців сумо обов'язково виконуються на досі (це невелике глиняне піднесення, яке заповнене біленьким пісочком). У самому центрі цього піднесення накреслено коло, яке і є ареною, де розвиваються всі події поєдинку борців сумо. Завдання борців сумо полягає в тому, щоб випхати опонента за кордон кола, або укласти його на підлогу в межах арени. Крім цього, існує зведення правил, згідно з якими заборонено: бити суперника кулаками, ногами, не можна душити одне одного, виривати волосся. Тобто, боротьба сумо полягає в тому, щоб «випхати» один одного або красивим кидком опустити супротивника на землю. Тривалість поєдинку зазвичай обмежується кількома хвилинами, яке результат вирішується просто за лічені секунди. Суддівство в сумо представлене шістьма суддями, які спостерігають за поєдинком та за виконанням усіх правил бою.

Якщо ви коли-небудь дивилися по телевізору сумо, або виявляли інтерес до цього виду єдиноборств на серйозному рівні, то ви напевно помітили що учасники турнірів сумо - люди досить фактурні, причому не в традиційному розумінні цього слова. Велика комплекція борців сумо обумовлена ​​тим, що вони мають права використовувати у поєдинку больові прийоми, і навіть силу своїх кінцівок і м'язів, і тому борці сумо змушені брати супротивника своєю вагою – тобто. жиром. І саме це надає поєдинкам сумо унікальність та видовищність. Борці сумо повинні мати такі якості як сила, реакція, швидкість і, звичайно ж, вміння. І саме сукупність цих якостей разом із духовною силою борців сумо може подарувати їм перемогу.


    Японські турніри з сумо відрізняються тим, що в них стикаються борці сумо з різних вагових категорій, у той час як у міжнародних змаганнях практикується поділ борців сумо за вагою. Саме тому японські сумо турніри виглядають набагато видовищнішими та цікавішими. Самі японці мотивують збереження цієї системи тим, що японська боротьба сумо – це не лише протистояння великих людей, а й змагання борців сумо з різним рівнем техніки. Однак для занять японської боротьбою сумо недостатньо володіти тільки великою вагою. Вимоги до борців сумо найсуворіші та накладають серйозні обмеження навіть на приватне життя. У розумінні японців борець сумо – це майже бог, і бездоганна людина (як морально, і фізично). Сумо набирає популярності. Боротьба сумо тепер відома мало не у всіх країнах світу, включаючи Росію. Японську боротьбу сумо люблять як чоловіки, і жінки.


Розрізняють:
- професійне сумо
- аматорське сумо

    Японська боротьба сумо не має аналогів у світі. Японія – визнаний центр сумо та одна у своєму роді країна, в якій відбуваються змагання з професійного сумо. У решті світу відбувається лише аматорське сумо.

    Здавна збереглася ритуальна сторона японської боротьби сумо. Сценарій підготовки до поєдинку не змінюється століттями, і це допомагає зберегти атмосферу давньої японської боротьби..